Dokucza Ci zmęczenie? Najwyższy czas przyjrzeć się diecie

Dokucza Ci zmęczenie? Najwyższy czas przyjrzeć się diecie

W roku 2022 Polacy mają naprawdę mnóstwo powodów do stresu, który jest przyczyną wielu chorób i zdecydowanie osłabia nasz organizm. Być może zauważyliście u siebie oznaki nieustannego zmęczenia? Przyczyną niekoniecznie musi być choroba. Warto przyjrzeć się swojej diecie i wyeliminować z niej produkty, które szkodzą!

Każdy człowiek potrzebuje innej diety

W dążeniu do nienagannej sylwetki jesteśmy w stanie poświęcić wiele, w tym zdrowie i samopoczucie. Najnowsze badania pokazują jednak, że kluczem do sukcesu jest ograniczenie spożywanych kalorii, aktywność fizyczna i jedzenie tego, co jest potrzebne organizmowi. A te potrzeby każdy organizm wyznacza indywidualnie.

Nie warto więc wydawać pieniędzy na podręczniki z dietami. Zamiast tego lepiej wsłuchać się w swoje ciało. Masz ochotę na porządny obiad z ziemniaczkami i sosem? Zjedz go! Zadbaj jedynie o to, by się nie opychać. Zamiast jednego ogromnego posiłku przygotuj sobie kilka mniejszych i jedz wtedy, gdy dokucza Ci głód. Częste jedzenie małych ilości stymuluje metabolizm. A jeśli bilans kaloryczny nie zostanie przekroczony, nie przytyjesz. Do wykonania niezbędnych obliczeń dobrze jest zatrudnić dietetyka.

Eliminacja produktów szkodliwych

Produkty spożywcze dostępne w sklepach niestety pozostawiają wiele do życzenia. Producenci żywności idą na ilość, a nie na jakość. Wszelkiego rodzaju wyroby mięsne, słodycze, czy dania gotowe są naznaczone szkodliwymi dodatkami. Zapewnienia widoczne na opakowaniach warto traktować z dystansem.

Podobnie rzecz ma się z nabiałem i pieczywem. To nie jest już ta sama żywność, co kilkadziesiąt lat temu, stąd wiele osób cierpi na nietolerancje pokarmowe. Być może jesteś jedną z tych osób, które muszą zrezygnować z nabiału w diecie. O szkodliwości niektórych produktów przekonasz się metodą prób i błędów.

Chcąc zachować dobre zdrowie, musimy pogodzić się z koniecznością samodzielnego gotowania i starannego dobierania posiłków. Nie bez powodu mówi się, że jelita są drugim mózgiem. Jeśli one będą zadowolone, Ty także. Odczujesz to w postaci lepszego samopoczucia i wzrostu energii. Warto spróbować zmian!