Dofinansowanie z Polskiego Ładu dla Przemyśla

Dofinansowanie z Polskiego Ładu dla Przemyśla

Przemyśl, historyczne miasto położone na Podkarpaciu, otrzyma imponującą kwotę niemalże 38 milionów złotych od rządu w ramach programu „Polski Ład”. Zasoby te będą wykorzystane na szereg prac renowacyjnych i remontowych, obejmujących około 30 różnych ulic, kilka chodników oraz most noszący imię Ryszarda Siwca. Dodatkowo na realizację różnorodnych projektów inwestycyjnych na terenie gmin powiatu przemyskiego trafi prawie 80 milionów złotych.

Z ogromną radością informacje na temat przydzielonych funduszy przekazał prezydent Przemyśla, Wojciech Bakun, który stwierdził: „Mamy to! Właśnie otrzymaliśmy informacje o przyznaniu środków w ramach programu Polski Ład”.

Piotr Pilch, wicemarszałek województwa podkarpackiego i jednocześnie mieszkaniec Przemyśla, również wyraził swoje zadowolenie z otrzymanego wsparcia. Wskazał, że to „kolejne duże wsparcie dla Królewskiego Wolnego Miasta Przemyśla”, które wynosi razem blisko 38 milionów złotych.

Planowane jest, że z puli środków przekazanych przez Polski Ład, kwota 29,9 miliona złotych zostanie przeznaczona na przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych na ulicach i chodnikach miasta.