Czy w Przemyślu powstanie wypożyczalnia rowerów miejskich?

Czy w Przemyślu powstanie wypożyczalnia rowerów miejskich?

Przemyśl od dłuższego czasu oferuje mieszkańcom i turystom możliwość wypożyczania elektrycznych hulajnóg. W ostatnich tygodniach pojawił się pomysł zainicjowany przez firmę Blinkee, która zajmuje się wypożyczaniem hulajnóg. Przedstawiciele firmy chcieliby udostępnić mieszkańcom również rowery. Władze miasta są sceptycznie nastawione do tego pomysłu.

Wypożyczalnia rowerów zbyt kosztowna dla miasta

Prezydent miasta, Wojciech Bakun, nie owijał w bawełnę, udzielając komentarza na temat inwestycji. Prezydent nie jest przeciwny budowie stacji rowerowych w Przemyślu, ale nie ukrywa, że jest to zbyt kosztowna inwestycja dla miasta. W budżecie nie znajdą się pieniądze na ten cel, co oznacza, że potrzebni będą inwestorzy.

Prezydent jednocześnie zapewnił, że miasto wesprze projekt firmy Blinkee, ale nie finansowo. W wypowiedzi prezydenta dało się słyszeć powątpiewanie w rentowność tego przedsięwzięcia. W Przemyślu nie ma zbyt wielu ścieżek rowerowych, nie ma również możliwości ich wbudowania. Miasto inwestuje w popularniejsze obecnie i tańsze hulajnogi elektryczne. Prezydent dodał, że wiele polskich miast rezygnuje z wypożyczalni rowerów właśnie na rzecz hulajnóg.

Są  firmy chętne do zainwestowania w projekt

Co ciekawe, sceptycyzmu prezydenta nie podziela Urząd Miejski i miejskie firmy. Nie podano co prawda, które firmy chcą wesprzeć inwestycję, ale podobno chętnych nie brakuje. Przedstawiciele Urzędu Miasta tłumaczą, że wypożyczalnia rowerów miejskich byłaby ukłonem w stronę mieszkańców i turystów. Zwiedzanie atrakcji turystycznych na rowerze jest tanie i przyjemne.

Ekolodzy zachęcają do przesiadania się z samochodów na rowery i ludzie faktycznie to robią. Nie tylko, by być eko, ale przede wszystkim dla własnego zdrowia! Rowery nie tracą wcale na popularności. Wręcz przeciwnie, przetrwały nawet boom na hulajnogi. Nie wiadomo jednak, czy to wystarczy, by pokonać trudności związane z brakiem ścieżek rowerowych i pieniędzy na realizację pomysłu firmy Blinkee.

A Wy jechalibyście rowerem do pracy, gdybyście mieli taką możliwość?