Brak planu remontu popularnych ulic Przemyśla niepokoi lokalnego radnego

Brak planu remontu popularnych ulic Przemyśla niepokoi lokalnego radnego

Paweł Kaniecki, samodzielny członek rady miejskiej w Przemyślu, wyraża swoje obawy na temat braku prezentacji projektu modernizacji Wybrzeża Jana Pawła II oraz ulicy 22 Stycznia w tym mieście. Zauważył, że pomimo zapowiedzi, finalny projekt remontu nie został jeszcze pokazany społeczeństwu i jest to powód do zmartwień. Pierwotna koncepcja miała być dostępna już kilka miesięcy wcześniej.

Długie na Wybrzeżu Jana Pawła II i ulicy 22 Stycznia mieści się najbardziej frekwentowany przez mieszkańców deptak w Przemyślu, będący idealnym miejscem do spacerów. Jest on ulokowany blisko rzeki San. Kilka miesięcy temu pojawiły się doniesienia o potencjalnym planie przebudowy tego miejsca, który miałby umożliwić poruszanie się ciężarówkami. Pomimo oficjalnego zdementowania tych plotek przez lokalne władze, niektórzy mieszkańcy nadal są zaniepokojeni. Ich obawy są związane z brakiem jakiegokolwiek prezentowanego projektu renowacji tych ulic.

Paweł Kaniecki postanowił skierować swoje pytania dotyczące ewentualnych opóźnień projektu do prezydenta Przemyśla, Wojciecha Bakuna. Radny Kaniecki jest dobrze znany lokalnej społeczności, choćby dzięki swojemu zaangażowaniu w promowanie ruchu rowerowego.

– Jestem zaniepokojony faktem, że mimo kilkukrotnych zapowiedzi, do dnia dzisiejszego nie został przedstawiony finalny projekt. Prezydent wcześniej przyrzekł przeprowadzenie dodatkowych konsultacji społecznych dla uzyskania opinii mieszkańców na temat proponowanych zmian. Niestety, do tej pory nie odbyły się żadne dodatkowe spotkania ani konsultacje, co budzi wątpliwości co do autentyczności i przejrzystości procesu podejmowania decyzji – wyraża swoje obawy radny Kaniecki.