Bezpieczne wakacje z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego

Bezpieczne wakacje z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Przemyślu 15 czerwca 2022 roku zorganizował dni otwarte, których celem jest szerzenie wiedzy na temat bezpieczeństwa na drodze. Impreza już trwa — rozpoczęcie wydarzenia odbyło się o godzinie 9:00. Impreza to nie tylko zajęcia edukacyjne, ale również mnóstwo atrakcji dla dzieci.

Bezpieczeństwo na drodze

Wakacje to czas wzmożonego ruchu aut, ponieważ ludzie w tym czasie podróżują po Polsce. Na lokalnych drogach pojawiają się także motocykliści. Do tego przybywa rowerzystów i pieszych, przez co robi się naprawdę tłoczno. To właśnie w tym radosnym, urlopowym czasie dochodzi do największej liczby wypadków z udziałem rowerzystów i pieszych. Świadomość zagrożeń, a także praktyczne wskazówki dotyczące bezpiecznych zachowań na drodze, to przepis na bezpieczne przemieszczanie się po mieście. Dobrych praktyk warto uczyć się już od najmłodszych lat, w czym pomocne są zajęcia organizowane w szkołach. Najmłodsi mieszkańcy Przemyśla mają również okazję wziąć udział w ciekawych dniach otwartych w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Nauka poprzez zabawę jest niezwykle skuteczna, dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu!

Konkursy i atrakcje dla dzieci

Z okazji dni otwartych w Ośrodku Ruchu Drogowego pojawią się przedstawiciele policji i służb ratowniczych, by zaprezentować widzom pokazy i porozmawiać na temat bezpieczeństwa na drodze. Zajęcia edukacyjne połączono z niesamowitą ilością atrakcji. Dzieci mają do swojej dyspozycji dmuchany zamek, zjeżdżalnie, animatora, kręgle, a także możliwość odbycia jazdy konnej. Jednocześnie cały dzień dostępne będzie miasteczko ruchu drogowego, gdzie będą odbywały się zajęcia edukacyjne. Na koniec warto wspomnieć o licznych konkursach z nagrodami, które na długo mogą zapisać się w pamięci dziecka. Zaplanowano kilka konkurencji, między innymi konkurs plastyczny, czy konkurs pierwszej pomocy. Każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętajmy, że ostrożność i wiedza o bezpiecznym poruszaniu się po mieście chronią nas przed nieszczęśliwymi wypadkami. Dlatego warto uważać i warto również uczyć dzieci przestrzegania zasad ruchu drogowego.