Autobus z 50 pasażerami uderza w pojazd ciężarowy na A4 – informacje o incydencie na drodze

Autobus z 50 pasażerami uderza w pojazd ciężarowy na A4 – informacje o incydencie na drodze

W poniedziałek, 29 stycznia, opublikowaliśmy raport dotyczący wypadku, w którym autokar przewożący 67 osób skończył swoją podróż niespodziewanie, lądując w rowie. Teraz, zaledwie parę dni później, znów otrzymujemy wiadomość o kolejnym incydencie drogowym z udziałem autobusu. Tym razem doszło do niego na autostradzie A4, w pobliżu Mirocina.

Wydarzenie miało miejsce 31 stycznia, w środę. O godzinie szóstej rano dyżurny z jednostki policji w Jarosławiu wysłał służby ratunkowe na miejsce zdarzenia. Po przybyciu na miejsce okazało się, że kierowca autobusu – 40-letni obywatel Ukrainy – jechał zbyt blisko poprzedzającego go samochodu ciężarowego. Niestety, nie zachował odpowiedniej odległości i doszło do kolizji – autobus marki Man uderzył w tył ciężarówki.

Jak poinformowała lokalna policja, 50 obywateli Ukrainy było na pokładzie autobusu podczas tego incydentu. Na szczęście, żaden z pasażerów nie doznał obrażeń. Kierowca autobusu, który spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, został ukarany mandatem karnym.