Aleja Wolności niebezpieczna. Kierowcy szaleją

Aleja Wolności niebezpieczna. Kierowcy szaleją

Aleja Wolności w Przemyślu jest drogą uznawaną za niebezpieczną, mimo że wygląda porządnie. Wygodna, prosta droga zachęca kierowców do przekraczania prędkości, często w znacznym stopniu. To stanowi zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, a także dla samych kierowców rozmiłowanych w szybkiej jeździe.

Krajowa Mapa Zagrożeń i Bezpieczeństwa na tropie

Być może nie wszyscy wiecie, że w Polsce jest dostępne bardzo pomocne narzędzie, które możemy uzupełniać wszyscy. Wystarczy znaleźć odrobinę czasu i chęci, by zgłosić niebezpieczne zachowania lub trwałe utrudnienia na drogach, tworzące zagrożenie dla podróżujących i nie tylko. Dzięki mapie każdy może sprawdzić przed podróżą, jakie ewentualne pułapki wciąż nie zostały usunięte i na co należy uważać.

Na mapie zaznacza się najbardziej uciążliwe i najczęściej zgłaszane utrudnienia. Dotyczą one między innymi notorycznego przekraczania prędkości przez kierowców, kiepskiej infrastruktury drogowej, czy złej organizacji ruchu. Ludzie zgłaszają również osoby pijące alkohol i spożywające narkotyki, co wbrew pozorom także może być niebezpieczne dla innych.

Aleja Wolności w Przemyślu jest miejscem, które zostało oznaczone na Krajowej Mapie Zagrożeń i Bezpieczeństwa.

Policjanci zajęli się nieodpowiedzialnymi kierowcami

Problem w pracy policji drogowej polega na tym, że funkcjonariusze nie są w stanie kontrolować wszystkich odcinków lokalnych dróg na raz. Tymczasem dzięki zgłoszeniom od mieszkańców Przemyśla, mogą konkretnie zająć się problemem na Alei Wolności. Wszystkie zgłoszenia mieszkańców lokalna policja potwierdza i rozwiązuje na bieżąco. Niestety walka z kierowcami to syzyfowa praca.

Kiedy funkcjonariusze zatrzymują jedną grupę kierowców za przekroczenie prędkości, następnego dnia pojawiają się inni. Wysokie mandaty za prędkość, a także punkty karne potrafią zniechęcić. Sądzimy więc, że z czasem wieść o regularnych patrolach się rozniesie i droga stanie się spokojniejsza.

Może Cię zainteresować: https://www.naszkrakow.pl/siercza-popisowy-drift-na-oczach-policjantow-i-5-tys-zl-mandatu/.