81-latek wypadł z drogi. Trudne warunki pogodowe dają się kierowcom we znaki

81-latek wypadł z drogi. Trudne warunki pogodowe dają się kierowcom we znaki

Opady deszczu towarzyszą mieszkańcom wielu regionów w Polsce od kilku dni. I mimo że deszcz jest bez wątpienia korzystnym zjawiskiem, to na drogach sytuacja wygląda inaczej. Bezpieczna jazda podczas deszczu jest utrudniona. Wyzwaniu nie sprostał 81-letni kierowca, który ma za sobą nieprzyjemne zdarzenie drogowe. Kierujący toyotą wypadł z drogi, uderzając w przydrożną skarpę.

Kolizja na ulicy Sobieskiego w Przemyślu

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. 81-latek kierujący toyotą nie dostosował prędkości do sytuacji na drodze. W wyniku szybkiej jazdy auto straciło przyczepność na łuku drogi i wypadło z jezdni. Samochód uderzył w przydrożną skarpę. Kierowca podróżował sam. Na szczęście nie stracił przytomności i zdołał wezwać pomoc. W momencie zdarzenia był trzeźwy, a jego obrażenia nie były poważne. 81-latka opatrzono w karetce pogotowia, po czym mógł wrócić do swoich spraw. Na ulicy Sobieskiego, gdzie doszło do kolizji, pracowali także policjanci wyjaśniający okoliczności zdarzenia.

Przed nami sporo deszczowych dni w sezonie wiosenno-letnim, dlatego pamiętajmy, że pośpiech jest złym doradcą. Szybka jazda wydaje się kusząca, ale dobre zdrowie jest znacznie cenniejsze.