6-latka z Przemyśla odnaleziona

6-latka z Przemyśla odnaleziona

Dzięki szybkim działaniom Przemyskich policjantów udało się błyskawicznie odnaleźć 6-letnią dziewczynkę, która zgubiła się podczas sobotniego spaceru, na którym przebywała z mamą. Na szczęście dziewczynka cała i zdrowa trafiła pod opiekę mamy.

Oddaliła się tylko na chwilę

Całe zajście miało miejsce w sobotę, 25 września tego roku. Dyżurny policji w Przemyślu około godziny 13.30 odebrał zgłoszenie od kobiety. Poinformowała ona dyżurnego o zaginięciu jej 6-letniej córeczki w okolicach ul. Wróblewskiego. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, zastali zatroskaną matkę dziewczynki błagającą o pomoc. Podczas rozmowy oznajmiła ona mundurowym, że podczas spaceru jej córka oddaliła się od niej na chwilę w nieznanym kierunku, próbowała ona także odnaleźć córeczkę na własną rękę, jednak nie przyniosło to żadnego rezultatu.

Szybka akcja poszukiwawcza

Natychmiast zaangażowano do akcji wszystkie jednostki, które tego dnia pełniły służbę w Przemyślu. Patrole przeczesywały sukcesywnie każdą ulicę, która prowadziła w stronę miejsca zamieszkania dziewczynki. Na efekty takich działań nie trzeba było czekać długo, ponieważ niedługo później jeden z patroli zauważył, że pasująca do rysopisu dziewczynka bawi się na placu zabaw, który znajdował się dokładnie przed blokiem, w którym mieszkała. Jak się później okazało, 6-letnia dziewczynka sama przyszła pod blok, gdy tylko zorientowała się, że zgubiła gdzieś mamę.

Mundurowi zaopiekowali się 6-latką do momentu, kiedy na miejscu zjawiła się zmartwiona mama. Kobieta kilkukrotnie dziękowała policjantom za zaangażowanie i szybkość działania.