25-letni Kacper K. skazany na 25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo 35-letniej kobiety

25-letni Kacper K. skazany na 25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo 35-letniej kobiety

Na kwartalne odsiadki skazał Sąd Okręgowy w Przemyślu młodego mężczyznę, 20-letniego Kacpra K., który został skazany na 25 lat pozbawienia wolności. Wydarzenie to miało miejsce 10 września 2022 roku, kiedy to Kacper, mający wówczas 18 lat, sam zgłosił się na policję, twierdząc, że dopuścił się zbrodni zabójstwa. Jego ofiarą padła 35-letnia kobieta, która doznała licznych ran nożem.

Podczas interwencji, funkcjonariusze natrafili na zakrwawionego Kacpra K. pod adresem podanym przez niego. Mężczyzna doprowadził ich do miejsca zbrodni – mieszkania, gdzie znaleziono ciało zmarłej. Jak informuje Beata Starzecka, zastępca Prokuratora Okręgowego w Przemyślu, kobieta była częściowo rozebrana, a obok jej ciała znaleziono nóż.

W wyniku oględzin ciała zmarłej stwierdzono wiele obrażeń, w tym rany kłute i cięte. Były one skupione przede wszystkim w okolicach głowy, tułowia i serca. Kacper K. przyznał się do winy i został oskarżony o zabójstwo.

Przebieg śledztwa wykluczał motyw seksualny zbrodni. Wskazano, że podejrzany i ofiara znali się wcześniej. Dodatkowo, w momencie aresztowania Kacper K. był pod wpływem substancji psychotropowych i alkoholu. Ciało 35-letniej kobiety pochowano na cmentarzu w miejscowości Łowce w powiecie jarosławskim.

Marta Pętkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, informuje, że Sąd Okręgowy w Przemyślu wydał wyrok skazujący 20-letniego Kacpra K. na karę 25 lat pozbawienia wolności za zabicie Anny P., dokonane poprzez wielokrotne zadanie ciosów nożem, które doprowadziły do uszkodzenia mięśnia sercowego i tchawicy, a następnie do krwotoku wewnętrznego oraz krwawienia z licznych ran ciętych i kłutych – głównych przyczyn śmierci pokrzywdzonej. Postanowiono również zastosować terapię uzależnień jako środek zabezpieczający po odbyciu kary lub warunkowym zwolnieniu.

Wyrok dla młodego mężczyzny nie jest jeszcze prawomocny.