20. Przemyska Brygada Obrony Terytorialnej zorganizowała grę terenową dla przemyskich licealistów

20. Przemyska Brygada Obrony Terytorialnej zorganizowała grę terenową dla przemyskich licealistów

Uczniowie szkół średnich w Przemyślu mieli okazję niecodziennie spędzić dzień, nazywany inaczej „dniem wagarowicza”. Organizacją nietypowego wydarzenia zajęła się 20. Przemyska Brygada Obrony Terytorialnej, która przygotowała dla młodzieży specjalną militarną grę terenową. Wszystko działo się na terenie Fortu Zniesienie, gdzie sześć zespołów rywalizowało ze sobą w różnorodnych konkurencjach.

Wśród wyzwań, które czekały na uczestników, znajdowały się takie zadania jak pokonanie mostu linowego rozpiętego między drzewami, przeciągnięcie ciężkiego quada ważącego kilkaset kilogramów czy transport rannego na noszach. Zadania były wykonywane na czas, co dodatkowo podnosiło poziom emocji. Ciekawym elementem rywalizacji było również rzucanie granatem ręcznym do celu – oczywiście używano do tego bezpiecznych granatów ćwiczebnych.

Gra terenowa spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem uczestników, którzy wysoko ocenili zarówno przygotowanie jak i poziom imprezy. Dla wielu z nich była to niezapomniana forma spędzenia dnia wagarowicza. W podobny sposób uczniowie spędzili ten dzień również w Jarosławiu, gdzie odbyły się kolejne wagary z udziałem WOT-u. Na zakończenie gry wojskowi wręczyli wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy.